Szymanek

„otoczeni naturą

Gospodarstwo agroturystyczne „Szymanek” znajduje się na dawnej granicy Polski i Prus (od strony Prus), dawniej w obszarze majątku Bitkowo (niem. Bitkowen lub Bittkau), obecnie gmina i powiat Gołdap, pomiędzy Mazurami i Suwalszczyzną.

Gospodarstwo znajduje się nad brzegiem niewielkiego jeziora Szymanek (zwane też „Ślepowo”, pow ok. 6ha, maks. głębokość ok. 5m), do którego zapewnia prywatny dostęp na wyłączność wraz z prawem do połowu ryb.

Jezioro ma wysokie, zalesione (głównie olcha) brzegi, w północnej części teren bagnisty (żeremie bobrów), brzegi wody porośnięte są dużą ilością chronionych grążeli żółtych i nenufarów.

Wypoczynek dla osób ceniących ciszę i kontakt z naturą bez zbędnych wygód i luksusów.

Opis domku:

Nocleg dla maksymalnie 8 osób, dla każdej zapewnione łóżko z materacem (90x200) i pościelą.

Na parterze kuchnia, sypialnia (2 łóżka) i mały przedpokój (1 łóżko) . Na piętrze 3 sypialnie (5 łóżek) i magazynek właścicieli domku (bez dostępu dla gości). Dostęp na piętro schodami na zewnątrz budynku.

Wyposażenie kuchni: stary piec kaflowy z kuchnią i przypieckiem, kuchnia gazowa, lodówka, garnki, patelnia, zestaw talerzy, kubków i sztućców.

Jedna niewielka łazienka na parterze z prysznicem i wc. Woda z wodociągu gminnego z elektrycznym podgrzewaczem przepływowym.

W garażu łódka

Ograniczony dostęp do internetu ze względu na dużą odległość od stacji sieci komórkowych, brak telewizji.